Czytelnia (55)

 • wtorek 20 listopad 2018, 3 miesiące temu
  Tego jeszcze nie było. Zabieramy się za produkcję filmu, który nie wsadza księdza w obrazek. Nie o to nam chodzi. Jesteśmy świadomi skandali, trudnych sytuacji w relacjach z księżmi. Film pt. "Ksiądz też człowiek"stara się pokazać kapłaństwo "od środka". Historie naszych bohaterów pokażą sposób myślenia księży oraz wyjawią trudności z jakimi przychodzi się im mierzyć. Uważamy, że to potrzebne. Można to porównać z życiem każdego z nas. Gdy wiemy jakie rozterki ktoś przeżywa, inaczej na niego patrzymy. Bardziej rozumiemy.
 • wtorek 06 listopad 2018, 4 miesiące temu
  "Oblubienica" to utwór zaśpiewany przez Iwone, która odnalazła prawdziwą miłość w ramionach Pana Jezusa. Dołączył do niej nawrocony raper Heres z Wyrwanych z Niewoli. Teledysk powstał na londyńskich ulicach i mówi o miłości tej młodej dziewczyny do jej Oblubieńca, którym jest Bóg.
 • piątek 12 styczeń 2018, 1 rok temu
     Dzięki współpracy z wieloma zakonami i sanktuariami ( Ojcowie Franciszkanie Konwentualni z Miedniewic i Niepokalanowa, Ojcowie Dominikanie z Gidl, Ojcowie Paulini z Częstochowy, Ojcowie Pijarzy z Warszawy- Siekierek, Księża Salezjanie z Czerwińska nad Wisłą, Siostry Loretanki z Loretto koło Wyszkowa) oraz Fundacją Królowej Różańca kończymy pracę nad filmem o Maryi! Jesteśmy już blisko końca.
 • poniedziałek 27 listopad 2017, 1 rok temu
  Szukasz, pukasz, wołasz, prosisz i cicho… Nic się nie dzieje. A modlitwy twoje płyną… Do kogo się modlisz? Czy dobrze znasz adresata westchnień? Czy uważasz ze spełniać ma twoje marzenia? Zapytałam podczas rozmowy kilku młodych ludzi o to, do kogo się modlą, komu powierzają swoje pragnienia. No wiadomo, Bogu.
 • piątek 17 listopad 2017, 1 rok temu
  14 września obchodzimy święto, które często nam umyka, a które przecież zwraca naszą uwagę na jedną z najistotniejszych prawd naszej wiary. Pan Jezus umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Od tamtego dnia symbol dwóch skrzyżowanych belek stał się znakiem rozpoznawczym chrześcijan na całym świecie. Krzyż z symbolu haniebnej śmierci, przez wszystkich omijany, przeistoczył się w znak zwycięstwa. Na przestrzeni wieków ukształtowały się różne formy przedstawienia krzyża. Niektóre z nich posiadają własną niepowtarzalną formę...https://krzyze.pl/
 • środa 08 listopad 2017, 1 rok temu
   Bóg ,kiedy w końcu odpowiemy na Jego wezwanie,wykorzystuje to co potrafimy. Każdy talent jest ważny,bo „ cóż masz czego byś nie otrzymał” ( 1 Kor). Kiedy zaczęłam się nawracać, przede wszystkim zmieniłam tryb życia. I nie dotyczy to tylko tego ze zaczęłam chodzić do Kościoła. Zmieniłam zupełnie prace.  Zastanawiałam się długo po co tyle lat trenowałam taniec, ale już wiem bo „ Wszystko bowiem się pozna w swoim czasie” ( Syr 39,16).  Kiedy dotknął mnie Bóg, chciał żebym była w Kościele i wykorzystywała te talenty,jakimi mnie obdarzył,a które wcześniej wykorzystywałam nie dla Jego chwały. Bóg kocha taniec. Sam go stworzył i trzeba było trochę czasu abym zrozumiała,że taniec jest po to aby Boga uwielbić.
 • środa 08 listopad 2017, 1 rok temu
  Wywiad na fali Radia Niepokalanów prowadzi Malwina Szymańska
 • niedziela 05 listopad 2017, 1 rok temu
  “Książka o Mateuszu Talbocie jest świadectwem nawrócenia, które wlewa nadzieję. „Zmartwychwstanie” do nowego życia po szesnastu latach „alkoholowego upodlenia” pokazuje, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych! Mam głębokie przekonanie, że opisana tutaj historia skruszy niejedno serce. Podaruj ją sobie lub komuś, na kim Tobie zależy…”
 • sobota 04 listopad 2017, 1 rok temu
  Znakiem szczególnym krzyża benedyktyńskiego jest wpisany w niego medalik św. Benedykta, patrona Europy i patrona dobrej śmierci. Św. Benedykt znany jest głównie jako założyciel Zakonu Benedyktyńskiego i autor jego znanej Reguły, będącej mistrzowskim przykładem równowagi i mądrości. Według tej reguły żyje dziś wiele zakonów, zwłaszcza benedyktyni i cystersi. W 1964 roku, Ojciec Święty Paweł VI ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Papież wymienił wtedy trzy słowa - klucze, które charakteryzują postawę św. Benedykta i jego duchowych synów i córek: Krzyż - Pług - Księga. Poprzez tę „triadę” Benedykt przyniósł chrześcijańską kulturę ludom zamieszkałym od Morza Śródziemnego do Skandynawii, od Irlandii aż do Polski. Krzyż to znak zbawienia, na którym ujawnia się największa Miłość. Pisał Paweł VI: Przez Krzyż, to jest przez prawo Jezusa Chrystusa umocnił i polepszył urządzenie życia prywatnego i publicznego.
 • sobota 04 listopad 2017, 1 rok temu
  Krzyż ten powstał w XII wieku, wykonany przez jednego z syryjskich mnichów, który osiedlili się we Włoszech. Ten oryginalny, na którym wzorowano kolejne, ma 210 cm wysokości i 130 cm szerokości. Mieścił się w zrujnowanym wówczas kościele św. Damiana i to właśnie tam modlił się pod nim św. Franciszek. Święty usłyszał wtedy słowa Jezusa, które zaowocowały jego nawróceniem: „Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały idzie w ruinę”. Początkowo Święty myślał, że chodzi o odbudowę zniszczonego kościoła św. Damiana i rzeczywiście go odbudował, ale potem uświadomił sobie, że ważniejszą sprawą jest odbudowanie znacznie większej budowli niż ten mały kościółek. Chodziło o odbudowę duchową Kościoła. Tamto wydarzenie dodało św. Franciszkowi odwagi do tego, by zacząć radykalnie żyć Ewangelią i krzewić wiarę w Jezusa. Dlatego teraz ten krzyż nazywany jest krzyżem franciszkańskim. Obecnie umieszczony jest w kaplicy bocznej kościoła św. Klary w Asyżu, a udostępniony do oglądania został w 1938 roku.  Wcześniej mogły go kontemplować tylko siostry zakonne.
loading