Czytelnia (53)

  • wtorek 06 listopada 2018, 5 lat temu
    "Oblubienica" to utwór zaśpiewany przez Iwone, która odnalazła prawdziwą miłość w ramionach Pana Jezusa. Dołączył do niej nawrocony raper Heres z Wyrwanych z Niewoli. Teledysk powstał na londyńskich ulicach i mówi o miłości tej młodej dziewczyny do jej Oblubieńca, którym jest Bóg.
  • poniedziałek 27 listopada 2017, 6 lat temu
    Szukasz, pukasz, wołasz, prosisz i cicho… Nic się nie dzieje. A modlitwy twoje płyną… Do kogo się modlisz? Czy dobrze znasz adresata westchnień? Czy uważasz ze spełniać ma twoje marzenia? Zapytałam podczas rozmowy kilku młodych ludzi o to, do kogo się modlą, komu powierzają swoje pragnienia. No wiadomo, Bogu.
  • piątek 17 listopada 2017, 6 lat temu
    14 września obchodzimy święto, które często nam umyka, a które przecież zwraca naszą uwagę na jedną z najistotniejszych prawd naszej wiary. Pan Jezus umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Od tamtego dnia symbol dwóch skrzyżowanych belek stał się znakiem rozpoznawczym chrześcijan na całym świecie. Krzyż z symbolu haniebnej śmierci, przez wszystkich omijany, przeistoczył się w znak zwycięstwa. Na przestrzeni wieków ukształtowały się różne formy przedstawienia krzyża. Niektóre z nich posiadają własną niepowtarzalną formę...https://krzyze.pl/
  • środa 08 listopada 2017, 6 lat temu
     Bóg ,kiedy w końcu odpowiemy na Jego wezwanie,wykorzystuje to co potrafimy. Każdy talent jest ważny,bo „ cóż masz czego byś nie otrzymał” ( 1 Kor). Kiedy zaczęłam się nawracać, przede wszystkim zmieniłam tryb życia. I nie dotyczy to tylko tego ze zaczęłam chodzić do Kościoła. Zmieniłam zupełnie prace.  Zastanawiałam się długo po co tyle lat trenowałam taniec, ale już wiem bo „ Wszystko bowiem się pozna w swoim czasie” ( Syr 39,16).  Kiedy dotknął mnie Bóg, chciał żebym była w Kościele i wykorzystywała te talenty,jakimi mnie obdarzył,a które wcześniej wykorzystywałam nie dla Jego chwały. Bóg kocha taniec. Sam go stworzył i trzeba było trochę czasu abym zrozumiała,że taniec jest po to aby Boga uwielbić.
  • środa 08 listopada 2017, 6 lat temu
    Wywiad na fali Radia Niepokalanów prowadzi Malwina Szymańska
  • niedziela 05 listopada 2017, 6 lat temu
    “Książka o Mateuszu Talbocie jest świadectwem nawrócenia, które wlewa nadzieję. „Zmartwychwstanie” do nowego życia po szesnastu latach „alkoholowego upodlenia” pokazuje, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych! Mam głębokie przekonanie, że opisana tutaj historia skruszy niejedno serce. Podaruj ją sobie lub komuś, na kim Tobie zależy…”
  • sobota 04 listopada 2017, 6 lat temu
    Znakiem szczególnym krzyża benedyktyńskiego jest wpisany w niego medalik św. Benedykta, patrona Europy i patrona dobrej śmierci. Św. Benedykt znany jest głównie jako założyciel Zakonu Benedyktyńskiego i autor jego znanej Reguły, będącej mistrzowskim przykładem równowagi i mądrości. Według tej reguły żyje dziś wiele zakonów, zwłaszcza benedyktyni i cystersi. W 1964 roku, Ojciec Święty Paweł VI ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Papież wymienił wtedy trzy słowa - klucze, które charakteryzują postawę św. Benedykta i jego duchowych synów i córek: Krzyż - Pług - Księga. Poprzez tę „triadę” Benedykt przyniósł chrześcijańską kulturę ludom zamieszkałym od Morza Śródziemnego do Skandynawii, od Irlandii aż do Polski. Krzyż to znak zbawienia, na którym ujawnia się największa Miłość. Pisał Paweł VI: Przez Krzyż, to jest przez prawo Jezusa Chrystusa umocnił i polepszył urządzenie życia prywatnego i publicznego.
  • sobota 04 listopada 2017, 6 lat temu
    Krzyż ten powstał w XII wieku, wykonany przez jednego z syryjskich mnichów, który osiedlili się we Włoszech. Ten oryginalny, na którym wzorowano kolejne, ma 210 cm wysokości i 130 cm szerokości. Mieścił się w zrujnowanym wówczas kościele św. Damiana i to właśnie tam modlił się pod nim św. Franciszek. Święty usłyszał wtedy słowa Jezusa, które zaowocowały jego nawróceniem: „Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały idzie w ruinę”. Początkowo Święty myślał, że chodzi o odbudowę zniszczonego kościoła św. Damiana i rzeczywiście go odbudował, ale potem uświadomił sobie, że ważniejszą sprawą jest odbudowanie znacznie większej budowli niż ten mały kościółek. Chodziło o odbudowę duchową Kościoła. Tamto wydarzenie dodało św. Franciszkowi odwagi do tego, by zacząć radykalnie żyć Ewangelią i krzewić wiarę w Jezusa. Dlatego teraz ten krzyż nazywany jest krzyżem franciszkańskim. Obecnie umieszczony jest w kaplicy bocznej kościoła św. Klary w Asyżu, a udostępniony do oglądania został w 1938 roku.  Wcześniej mogły go kontemplować tylko siostry zakonne.
  • czwartek 02 listopada 2017, 6 lat temu
    Wywiad trwajacy 8 minut i 50 sekund na temat ksiązki pt. "Jeszcze tego nie wiesz? Słowa, które zmieniają życie" na antenie radia PLUS Gryfice
  • niedziela 29 października 2017, 6 lat temu
    Lubimy być ze wszystkim na bieżąco. Każdego dnia poruszamy się w wielkiej chmurze słów i informacji, które płyną ze wszystkich stron. Wydaje się, że wiemy wszystko, a to czego nie wiemy, z łatwością możemy odszukać we własnym smartfonie, laptopie lub tablecie. Wystarczy mieć połączenie z Internetem. Tymczasem ks. Piotr Śliżewski zadaje nam w tytule swojej najnowszej książki, prowokacyjne pytanie: Jeszcze tego nie wiesz? Słowa, które zmieniają życie… Trzeba przyznać - śmiałe pytanie i jeszcze odważniejsze stwierdzenie. Słowa, które zmieniają życie… Chyba każdy z nas ma takie sfery funkcjonowania, w których pragnąłby zmiany, czasem nawet gruntownej. Wydawcy i księgarnie kuszą nas rozmaitymi poradnikami jak sprawić sobie cud, czyli jak schudnąć bez wysiłku, jak znaleźć miłość swojego życia, jak zdobyć pracę marzeń. To tylko kilka przykładów. Książka ks. Śliżewskiego to nie jest jednak poradnik jakich wiele, a tytuł wcale nie okazuje się być przesadzonym. Dlaczego? Bo opiera się na słowach, których próżno szukać w innych podręcznikach. Każdy rozdział rozpoczyna się bowiem od Słowa Bożego, które NAPRAWDĘ ma moc zmieniać nasze życie.      Już we wstępie autor proponuje nam specjalny schemat czytania tej wyjątkowej, bo opartej na Słowie Bożym, książki. Jako czytelnicy zostaliśmy zaproszeni do zrealizowania trzech punktów: rachunku sumienia, potraktowania książki jak „duchowego trenera” i rozważenia poszczególnych fragmentów, które podzielone są tutaj na rozdziały. Każdy z nich zatytułowany jest tak, aby dać nam wskazówkę nie tylko co do tego, o czym tutaj przeczytamy, ale przede wszystkim jak realizować Słowo Boże w życiu. Dalsza część to fragment Pisma Świętego, w oparciu o który, następuje później rozważanie autora, mające na celu przybliżenie i wyjaśnienie Bożego Słowa...
loading