Czytelnia /

Matt Talbot. Wyjście z mroku. - Nawrócenie nie... /

Powrót
niedziela 05 listopada 2017, 6 lat temu

Matt Talbot. Wyjście z mroku. - Nawrócenie nie jest zarezerwowane dla idealnych - Wydawnictwo SYJON

Posłuchaj wywiadu z autorką:

Zobacz FanPage na Facebook książki: https://www.facebook.com/MattTalbotSYJON/

“Książka o Mateuszu Talbocie jest świadectwem nawrócenia, które wlewa nadzieję. „Zmartwychwstanie” do nowego życia po szesnastu latach „alkoholowego upodlenia” pokazuje, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych! Mam głębokie przekonanie, że opisana tutaj historia skruszy niejedno serce. Podaruj ją sobie lub komuś, na kim Tobie zależy…”

Ks. Piotr Śliżewski

 

Książka powstała niejako w odpowiedzi na Narodowy Kongres Trzeźwości, który swoją rangą podkreśla nasz narodowy dramat. Warto w tym miejscu zacytować bpa Tadeusza Bronakowskiego:

“Kongres, a zwłaszcza przyjęty z satysfakcją projekt Narodowego Programu Trzeźwości
i wynikające z niego proponowane działania pokongresowe mają przyczynić się do lepszego życia Polaków i do ratowania ich przed dramatycznymi skutkami nadużywania alkoholu, a zwłaszcza przed tragedią alkoholizmu i jego wyjątkowo bolesnymi konsekwencjami dla poszczególnych osób, ich rodzin i całego społeczeństwa. Trzeźwość Polaków była wielkim pragnieniem św. Jana Pawła II, największego z naszych rodaków. Włączamy się w ten apel Świętego Papieża.

Matka Boża objawiając się 140 lat temu w Gietrzwałdzie, prosiła między innymi o trzeźwość Polaków. Chcemy z nadzieją i wytrwałością podjąć to Jej wezwanie, a także wypełnić Jasnogórskie Śluby Narodu.

Uczestnicy Kongresu jako ambasadorowie trzeźwości, stanowczo przypominają, że wybiła godzina zmagań o wolność, że od krzewienia trzeźwości zależeć będzie przyszłość Ojczyzny oraz wszystkie ambitne plany społeczno-gospodarcze, ponieważ straty z tytułu nadużywania alkoholu znacznie przewyższają zyski z jego sprzedaży.

 

Matt-Talbot-okladka.jpg (457 KB)

 

Żaden Polak nie powinien przejść obojętnie wobec tego zadania, do którego wszyscy zostaliśmy wezwani. Wszyscy jako Polacy niesiemy na swoich barkach losy naszego narodu, przyszłość swoją i naszych dzieci. Trzeba nam więc nie tylko słuchać i rozumieć ale też działać. W odpowiedzi na to wezwanie powstała książka, która jest w stanie uczynić wiele dobra.

Czy alkoholik może zostać świętym? – oczywiście, że tak! Jan Vianney podkreślał‚ że liczni święci w początkach swojego życia byli „wielkimi grzesznikami”‚ a doszli do świętości przez pokutę”.

Podobnie jak marnotrawny syn z ewangelicznej przypowieści Jezusa Chrystusa postanowił zmienić swoje dotychczasowe życie, stanąć w prawdzie przed Bogiem i z pokorą powiedzieć: “Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem Ciebie” (Łk 15,18). Po 16 latach picia wybrał drogę nawrócenia do Boga, a potem doskonalił swoje życie w całkowitej abstynencji.

Nas wszystkich Sługa Boży Matt Talbot uczy, że nie ma takiego upadku, z którego nie można by się podnieść, jeśli odda się swoje życie i swoje słabości w ręce Miłosiernego Boga. 

Podróż życia jest jak podróż po kartach historii każdego z nas. To nasza historia często ciemna, przez którą podążamy, kierując się światłem innych, lub tych którzy podróżują z nami; Niektóre światła są jaśniejsze inne nie, wszystkie ostatecznie prowadzą do źródła wszystkich świateł – Boga Ojca, który jaśnieje na wysokościach, aby rozproszyć ciemność grzechu i śmierci, prowadzą do Jezusa Chrystusa. Wszyscy potrzebujemy światła obok nas – ludzi, którzy świecą światłem Boga i tak prowadzą nas poprzez życie. Matt Talbot to jedno z takich świateł”.  Te piękne słowa ojca Briana Lawless oddają istotę życia Mateusza Talbota.

 

Zbliża się czas kupna szkolnych katechizmów. A może by wybrać takie? 

Żyjemy w miłości Boga

Przyjmujemy Pana Jezusa

Przyjmujemy Pana Jezusa - podręcznik i ćwiczenia

Kochamy Pana Jezusa

loading