O nas

Szczęść Boże!

Bardzo cieszymy się, że chciałeś kliknąć w tę zakładkę. Oznacza to, że nie tylko szukasz rekolekcji, dni skupienia czy domów rekolekcyjnych i pielgrzyma, lecz chciałbyś nas poznać. To miłe i co najważniejsze – chrześcijańskie! Jesteśmy w końcu powołani do tego, by siebie kochać, a nie tylko korzystać, ze swoich umiejętności i pracy.

Mówili o nas:

tvp3 szczecin.png (5 KB) tvp.gif (9 KB)radio niepokalanow.jpg (65 KB)radio plus.jpg (7 KB)radio szczecin.svg (14 KB)ekai.png (31 KB)

 

Nasz zespół redakcyjny:

Iwona Śliżewska.png (404 KB)

Iwona Śliżewska - Redaktor naczelny. Często nazywana "siostrą ks. Piotra" ( zapewne z powodu podobieństwa i urody -20 lat od tego, co można przeczytać w dowodzie osobistym). Tak naprawdę jest jego mamą. Iwona jest nauczycielem religii z wieloletnim stażem. Gdyby każda katechetka miałaby tyle pomysłów na edukację religijną co ona, to katecheza w Polsce byłaby na zupełnie innym poziomie. Często jest witana chóralnym okrzykiem uczniów: "O!!! Pani Iwonka!!!". Kocha, to co robi i wykonuje to dobrze :) 

Kontakt: redakcja@ewangelizuj.pl  , kaiwonka@gmail.com

 

ks. Piotr Śliżewski.png (283 KB)

Ks. Piotr Śliżewski - redaktor. Kapłan archidiecezji szczecińsko- kamieńskiej. Aktualnie posługujący w Cedyni (najdalej na zachód wysunięty punkt Polski). W skrócie: ewangelizator. Czasami z powodu natłoku pomysłów ciężo mu zasnąć. Życiowe hasło to "ora et labora" (módl sie i pracuj). Z akcentem na pierwsze, bo bez niego to drugie niezbyt wychodzi. 

Kontakt: redakcja@ewangelizuj.pl , tel. kom. 783 066 700

 

 ks. Krystian Malec.png (374 KB) Ks. Krystian Malec - redaktor. Student biblistyki na KUL. Twórca portalu biblistów diecezji zamojsko-lubaczowskiej SlowoDaje.net 

 

 Sobczyyski.jpg (190 KB) Ks. Piotr Sobczyński - redaktor. Kapłan diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Wie, że ewangelizacja to bardzo ważna rzecz. Realizuje ją w w różnoraki sposób. Dosłownie od przedszkola do Opola. W przedszkolu uczy się pokory, a Internecie wrzuca "ziarno wiary" w ewangelizacyjne "o"pole. Niedoszły budowlaniec, który buduje jako ksiądz o wiele wartościowsze, bo duchowe budowle.  Zwiazany z Drogą Neokatechumenalną. Pierwszy zwolennik nauki papieża Franciszka. 

 

Franciszek Śliżewski.png (319 KB) Franciszek Śliżewski - redaktor działu "Rekolekcjoniści" i "Ogłoszenia". Ojciec dwóch synów, mąż jednej żony. W latach młodzieńczych księża salezjanie zasiali ziarno, które coraz piękniej owocuje. Kościół Domowy, Szafarz nadzwyczajny Eucharystii, słowem zaangażowany i świadomy katolik. W 2001 roku obronił magisterium z teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Franciszek jest człowiekiem otwartym i chętnym do rozmowy. Powyższe cechy widać w jego profilu Google+ gdzie aktywnie współtworzy społeczność fotograficzną. W wolnych chwilach ogląda filmy (nie tylko ewangelizacyjne). Przez znajomych jest nazywany prawdziwym koneserem kina.  

 

Paweł Śliżewski.png (328 KB) Paweł Śliżewski - redaktor działu "Wspólnoty i duszpasterstwa" i "Ogłoszenia". Pawła nie można jeszcze nazwać wiecznym studentem, bo nie przeżył nawet półwiecza. Niemniej, na pewno jest osobą o szerokich horyzontach, które są nieustannie poszerzane... Teologia na Uniwesytecie Szczecińskim, studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego oraz półmetek doktoratu z Prawa Kanonicznego. Wyszukiwanie kruczków prawnych i nieścisłości teologicznych nie przeszkadza mu w byciu dobrym mężem, ojcem dwójki dzieci, rozchwytywanym organistą i prawdziwym przyjacielem. Paweł jest głosem konstruktywnej krytyki w naszym zespole. Dzięki niemu uniknęliśmy już wielu złych decyzji.  

 

Magdalena Śliżewska.png (348 KB) Magdalena Śliżewska - redaktor działu "Pielgrzymki autokarowe" i "Ogłoszenia". Z wykształcenia lekarz i teolog. Żona Pawła, mama Jasia i Helenki. Aktualnie robi specjalizację z Medycyny Rodzinnej. Magda zawsze miała miłosierdzie wypisane na twarzy. Wykonywany przez nią zawód (chociaż w jej wypadku jest to powołaniem) dał jej jeszcze więcej okazji, by czynić wiele dobra wśród potrzebujących. Jak twierdzi, magisterium z teologii obroniła "dla samej siebie". Życie jednak pokazuje, że z jej religijnej wiedzy korzysta bardzo dużo osób...

 

Magdalena Pawełczyk2.jpg (192 KB)


Magdalena Pawełczyk -
redaktor działu "Świadectwa" i "Ogłoszenia". Ukończyła studia magisterskie z administracji publicznej. Ostatnio pracowała w placówce służby zdrowia. Odkąd spotkała Jezusa chce dzielić się z innymi Jego miłością, czego wyrazem jest m.in. zaangażowanie w pracę w naszym portalu. Najpiękniejsze dla niej chwile to te spędzone przed Najświętszym Sakramentem. Jest miłośniczką literatury chrześcijańskiej i polskich gór. Należy do Ruchu Czystych Serc i od niedawna do Odnowy w Duchu Świętym. Stara się nigdy nie zapominać, że „dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.” (Łk 1,37)

 

Dorota Świętek.png (102 KB) Dorota Świętek - redaktor działu "Domy rekolekcyjne" i "Ogłoszenia".

 

Aneta Chmielowiec.png (399 KB)

Aneta Chmielowiec - redaktor działu "Domy rekolekcyjne" i "Ogłoszenia". Obroniła pracę magisterską z pedagogiki. Pracuje z dziećmi w placówce opiekuńczo- wychowawczej. Poza życiem zawodowym i pracą w naszym portalu, włącza się w działalność Stowarzyszenia dla Osób Niepełnosprawnych ,, Cyrenejczyk" oraz Ruchu Czystych Serc. Aneta jest przekonana, że powyższe działania są najkrótszą drogą do szczęścia. W końcu nie bez powodu Boga nazywamy "Miłością". Rzeczy czynione dla Niego powodują, że możemy żyć pełnią życia.

 

dariusz_wojcik.jpg (84 KB)

Dariusz Wójcik - neofita, który egzystencjalne wątpliwości roztopił w amalgamacie pracy twórczej. Na codzień z benedyktyńską cierpliwością wykuwa reklamową bryłę z posad świata, czy to w postaci firmy informatycznej dogo.pl czy też reklamowej reklamowaagencja.pl poprzez satyrę art-gallery.pl, turystykę survival-kettle.pl a na filmowej skończywszy youtube.com/survivalkettlesk

 

 

 Andrzej Kocuba.png (19 KB)

Andrzej Kocuba – filmowiec, właściciel firmy   andrzejkocuba.pl

Baczne oczy jego grupy filmowej owocują powstaniem wielu ciekawych produkcji ewangelizacyjnych. Koniecznie zobaczcie!

 

nd1.jpg (43 KB) Łukasz Wyderka - webmaster, grafik, właściciel firmy ( newdesignstudio.pl ). Tworzy rzeczy na które chce się patrzeć. Uwaga! To wciąga :) Łukasz często zadaje pytania: co? i na kiedy? Zawsze wyrabia się w terminach, chociaż często są one "na wczoraj"... 


Paulina Wiśniewska -
redaktor pomocniczy, studentka

Aleksandra Kamińska - redaktor pomocniczy, studentka

Joanna Zielińska - redaktor pomocniczy, studentka

Karolina Kozłowska - redaktor pomocniczy, studentka

Ania Kwiatkowska - redaktor pomocniczy, studentka

Dawid Krawczyk - redaktor pomocniczy, student

Paweł Pawłowski - redaktor pomocniczy, student

Marcin Nowicki - redaktor pomocniczy, student

 

Na początku, by ująć sprawę całościowo, chcielibyśmy zacząć od tego, że jesteśmy typowymi, „Bożymi szaleńcami”. Nie boimy się używać tego stwierdzenia, ponieważ to… prawda, a ona przecież ma moc nas wyzwolić! Kochamy wszystko i wszystkich, którzy kojarzą się nam z Panem Bogiem i Jego cudownymi dziełami – człowiekiem i światem. Dlatego, by nie ograniczało się to tylko do słów, staramy się ewangelizować. Tę misję wykonujemy m.in. poprzez portal, na którym się znajdujesz. Możesz tutaj znaleźć rekolekcje ( ignacjańskie, wielkopostne, małżeńskie, rekolekcje warszawa i wiele wiele innych) oraz odszukać najbardziej dogodny dla Ciebie dom pielgrzyma lub dom rekolekcyjny. Dlaczego zaczęliśmy akurat to robić? Ponieważ poczuliśmy, że jeśli zabranie w życiu ludzi „wyjątkowych chwil”, które poświęcą na dni skupienia, rekolekcje czy spokojne pochylenie się nad Słowem Bożym z metodą lectio divina, utracą najpiękniejszą rzecz na świecie – relację z Bogiem. A my nie chcielibyśmy, by ktokolwiek z ludzi nie mógł cieszyć się tym, co jest głównym źródłem naszej radości - " pielgrzymka wiary do Boga ".

Inne, prowadzone przez nas internetowe inicjatywy, także się do powyższych założeń odnoszą. Redagujemy portal ewangelizacyjny www.ewangelizuj.pl , który jest „jednymi wielkimi rekolekcjami ”. Każdy opublikowany post, każdy napisany komentarz to swoiste rekolekcje. Tak to przeżywamy. Poprzez tę działalność chcemy przypominać światu, kto jest w nim najważniejszy. Jeśli chcesz to zobaczyć w formie video, to zapraszamy Ciebie do różnych nagranych przez nas rekolekcji (np. "Spowiedź na 7") . Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału YouTube:

 

Prawdę mówiąc, staramy się realizować to, czego uczą rekolekcje ignacjańskie – by, wiara przenikała do codziennego życia. Dużo z naszych przemyśleń wynika z naszej miłości do Słowa Bożego. Z uśmiechem mówimy, że staramy się, by lectio divina był naszym sposobem patrzenia na świat. Wiemy, że nie uczynimy tego jednak bez zatrzymania codziennego pędu i poświęcania się modlitwie. Czasami jest to trudne do zrobienia, więc zamiast starać się „zawracać kijem Wisłę” zostawiamy na chwilę nasze obowiązki, wybieramy w znajdzrekolekcje.pl dom rekolekcyjny lub pielgrzyma i odbywamy jakieś rekolekcje lub dni skupienia.

Zapraszamy Ciebie do tego samego :) na co dzień towarzysz nam poprzez portal ewangelizuj.pl i staraj się korzystając z publikowanych tam treści wzrastać w wierze. Czasami jednak, gdy poczujesz, że nie wystarczają Tobie „ rekolekcje internetowe ”, w zależności od swojego stanu znajdź tutaj najlepsze dla Ciebie rekolekcje kapłańskie, małżeńskie albo „dla młodzieży”. Ucieszy nas to, gdy rzeczywiście ta witryna pomoże Ci w duchowym rozwoju. Stworzyliśmy bowiem to miejsce, by mogli się tutaj spotkać prawdziwie zaangażowani katolicy. Naszym marzeniem jest to, by żaden "katolik chcący więcej", po zobaczeniu tego katalogu już nigdy nie powiedział: "w moim środowisku nic się nie dzieje". Wiemy przecież, że to nie prawda. Czasami wystarczy dojechać kilkanaście kilometrów, by uczestniczyć w bardzo owocnym spotkaniu modlitewnym.

Nie ukrywajmy więc tych wydarzeń tylko dla wąskiego grona. Otwierajmy się na nowe osoby i zapraszajmy tych, którzy pragną szukać odpowiedzi na swoje religijne ( i nie tylko) pytania! Pomóż nam w tym!

 

Podsumowując, wychodząc od słowa „o nas” , zapraszamy do tego, byś i Ty powiedział nam coś o sobie. Jeśli chcesz to uczynić, możesz to zrobić poprzez nasze portale:

oś naszych działań – portal religijny www.ewangelizuj.pl

katalog inicjatyw katolickich www.znajdzrekolekcje.pl - właśnie na nim jesteś :)

witryna z treściami dotyczącymi spowiedzi www.DOBRAspowiedz.pl - rachunki sumienia, artykuły i video o sakramencie pokuty i pojednania

witryna www.gregorianka.pl - umożliwiająca zamówienie intencji mszalnej on-line

 

Co więcej, otwieramy dla Ciebie przestrzeń wyjątkowej ewangelizacji. Razem z nami możesz tworzyć to miejsce - Katalog dla zaangażowanych katolików. Czekamy, aż opublikujesz u nas rekolekcje ignacjańskie, małżeńskie, wielkopostne, kapłańskie czy jakiekolwiek inne. Także baza z ośrodkami rekolekcyjnymi czeka aż powiesz nam, który dom rekolekcyjny i dom pielgrzyma warto odwiedzić!

Bądźmy razem z tych dziele zbierania ważnych informacji. Odnalezione tutaj rekolekcje naprawdę mogą zmienić kogoś życie!

Nie mów, że jesteś z małej miejscowości i dlatego u Ciebie nic nie może powstać. A nawet jeśli pojawią się problemy, to zawsze można poszukać jakiegoś większego centrum. Należą do nich: Warszawa, Kraków, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Olsztyn, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Koszalin, Ruda Śląska, Kalisz, Płock, Zielona Góra, Rybnik, Tychy, Wałbrzych, Opole, Tarnów, Włocławek, Legnica. Sprawdzałeś je? Jeśli nie, to czas najwyższy. Jak znajdziesz coś ciekawego, to nas poinformuj :)

Masz jakieś pytania odnośnie dodawania rekolekcji lub reklamy? Zadzwoń: 783 066 700

albo pisz na e-mail: redakcja@ewangelizuj.pl

Pozdrawiamy Ciebie i Twoich najbliższych

i nie zapominamy o Was w naszych modlitwach

Redakcja znajdzrekolekcje.pl 

 

 

 

 

 

 

 pintrest.png (4 KB) tumblr.png (942 b) reddit.png (2 KB) about_me.png (430 b) behance.png (1 KB) blog.png (4 KB)

Tagi: dni skupienia, dom pielgrzyma, dom rekolekcyjny, lectio divina, pielgrzymka, rekolekcje, rekolekcje ignacjańskie, rekolekcje małżeńskie, rekolekcje warszawa, rekolekcje wielkopostne, pielgrzymka, pielgrzymki, sanktuaria, sanktuarium

loading