Rekolekcjoniści

Ks. Piotr Śliżewski – Założyciel portali: www.ewangelizuj.pl , witryny z materiałami o sakramencie spowiedzi www.DOBRAspowiedz.pl , katalogu rekolekcji, dni skupień i konferencji katolickich www.znajdzrekolekcje.pl oraz witryny dającej możliwość złożenia intencji mszalnej on-line www.gregorianka.pl Do tej pory pisał do: Biblioteki Kaznodziejskiej, portalu wiara.pl , profeto.pl , stacja7.pl , Twojabiblia.pl , gazet: Niedziela (dodatek diecezji Szczecińsko- Kamieńskiej), Szum z Nieba, Wzrastanie, Głos Ojca Pio, Gazeta Polska. Napisał książki:

Jego hasło prymicyjne brzmi: „Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki” . Dzięki niemu wyraża swoje głębokie przekonanie, że człowiek nie może zbyt wiele. Jedyne, co nam ludziom pozostaje, to „wyrównywanie zawiłych ścieżek”, by Panu Bogu łatwiej było trafić do wolnej woli drugiego człowieka. Temu właśnie ks. Piotr poświęca swoje ziemskie życie. Do tej pory ks. Piotr Śliżewski poprowadził różne rodzaje rekolekcji ewangelizacyjnych i parafialnych.

Kontakt: redakcja@ewangelizuj.pl lub tel. 783 066 700 (w sprawie rekolekcji, dni skupień i konferencji)

 

Bp Grzegorz Ryś (urodzony 9 lutego 1964 roku w Krakowie) – Jeden z najbardziej rozpoznawalnych biskupów katolickich, doktor habilitowany nauk humanistycznych, kierownik Katedry Historii Kościoła w Średniowieczu w Instytucie Historii Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II,  historyk, autor licznych opracowań naukowych i popularnych z zakresu historii i teologii. Był członkiem komisji historycznych w procesach beatyfikacyjnych – miedzy innymi Jana Pawła II. Zaangażowany w działalność Drogi Neokatechumentalnej. Był dyrektorem Archiwum Kapituły Metropolitalnej w Krakowie i rektorem wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Przewodniczy Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski i Sekretariatowi ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Krakowskiej. Autor licznych, cieszących się olbrzymią popularnością, książek i artykułów. Znany rekolekcjonista i ewangelizator. Felietonista portali stacja7.pl i deon.pl. Współpracuje z portalem internetowym i wydawnictwem Rób To Co Kochasz, które wydaje jego konferencje w formie płyt audio i DVD.  

ZOBACZ książki Ks. bp Grzegorza Rysia

Bp Antoni Długosz (urodzony 18 kwietnia 1941 roku w Częstochowie) – Biskup katolicki, doktor habilitowany nauk teologicznych, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Orderem Uśmiechu. Był dyrektorem i wykładowcą Kolegium Teologicznego w Częstochowie. Wykładał również w Częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie, Kolegium Teologicznym w Sosnowcu i Wyższej Szkole Filozoficzneo – Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Duszpasterz narkomanów i niepełnosprawnych. Autor wielu książek dla dzieci, publikacji z dziedziny Biblii, katechetyki i homiletyki. Znany przede wszystkim z programu telewizyjnego Ziarno. Rekolekcjonista i pełen serdeczności i życzliwości duszpasterz. Jako motto swojej posługi biskupiej wybrał hasło Servire (Służyć).

ZOBACZ książki Ks. bp Antoniego Długosza

Leon Knabit OSB (urodzony 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim) – benedyktyn, Jeden z najbardziej rozpoznawalnych, polskich duchownych, ceniony kaznodzieja, mnich z klasztoru w Tyńcu koło Krakowa. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prowadzący programów religijnych Ojciec Leon zaprasza, Ojciec Leon zawodowiec, Salomon, Credo. Znany ze swej otwartości, życzliwości i poczucia humoru. Autor około 35 książek, wielu artykułów oraz bloga. Prowadzi liczne rekolekcje w kraju i za granicą.

ZOBACZ książki O. Leona Knabita

Ks. Piotr Pawlukiewicz (urodzony 10 kwietnia 1960 roku w Warszawie) - Ksiądz katolicki, doktor teologii pastoralnej, prałat, kanonik gremialny Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, popularny kaznodzieja, autor książek o tematyce religijnej. Był kapelanem kaplicy sejmowej i duszpasterzem parlamentarzystów. Przez 4 lata redaktor naczelny Radia Józef. Współpracował z Radiem Plus, gdzie prowadził audycję Katechizm Poręczny, w którym odpowiadał na pytania słuchaczy dotyczące wiary i relacji z Bogiem. Głosi homilie w kościele Św. Krzyża w Warszawie i kazania dla studentów w kościele św. Anny. Prowadzi liczne rekolekcje w Polsce, jak i poza nią. Nagrania jego kazań cieszą się ogromną popularnością również w Internecie.

ZOBACZ książki Ks. Piotra Pawlukiewicza

Jacek Salij OP (urodzony 19 sierpnia 1942 roku w Budach) – dominikanin, profesor nauk teologicznych, odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Był duszpasterzem sekcji kultury Klubu Inteligencji Polskiej w Warszawie oraz współpracownikiem czasopisma W drodze. Członek Komitetu Obywatelskiego przy Przewodniczącym NSZZ Solidarność, Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego i Prezydium Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Filozof, tłumacz i publicysta. Autor wielu książek i artykułów. Rekolekcjonista, znany w Polsce i zagranicą.

ZOBACZ książki O. Jacka Salij

Augustyn Pelanowski OSPPE (urodzony w 1963 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim) – paulin, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, popularny kaznodzieja, autor książek i artykułów z dziedziny duchowości, artysta malarz. Publikuje swoje felietony i komentarze biblijne w prasie katolickiej, m.in. w Gościu Niedzielnym. Wystąpił w filmie Dzyń (1994) według scenariusza Tomasza Budzyńskiego i Andrzeja Wasilewskiego. Jego rysunki zostały wykorzystane w booklecie płyty Houk Generation X. Ceniony, charyzmatyczny rekolekcjonista. Jego wykłady, kazania i konferencje cieszą się popularnością także w Internecie.

ZOBACZ książki O. Augustyna Pelanowskiego

Adam Szustak OP (urodzony 20 lipca 1978 roku w Myszkowie) – Najpopularniejszy polski dominikanin, wędrowny kaznodzieja i rekolekcjonista. Duszpasterz akademicki, autor wielu książek i audiobooków. Prowadzi swój kanał na YouTube i stronę internetową Langusta na palmie, gdzie można posłuchać m.in. jego konferencji i kazań. Prowadzone przez niego rekolekcje internetowe przyciągają rzesze młodych i starszych osób. obecnie pielgrzymuje przez świat, niosąc przesłanie Dobrej Nowiny.

ZOBACZ książki O. Adama Szustaka

Ks. Waldemar  Chrostowski (urodzony 1 lutego 1951 roku w Chrostowie koło Ostrołęki) - Ksiądz katolicki, prof. dr hab. teologii, biblista, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich.  Autor ponad 2000 publikacji, m.in. Biblia dla rodziny, Biblia dla wszystkich, Biblia dla przedszkolaków, Bohaterowie wiary Starego Testamentu. Od 1990 r. jest redaktorem naczelnym kwartalnika teologów polskich Collectanea Theologica, a od 1996 redaktorem naczelnym Maqom. Biuletynu Informacyjnego Instytutu/Zakładu Dialogu Katolicko-Judaistycznego. W latach 2003-2013 był redaktorem naczelnym rocznika Zeszytów Naukowych Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Jest zaangażowany w dialog międzyreligijny. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prowadzi liczne rekolekcje. Od 1986 systematyczne prowadzi konferencje biblijne w Parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie. W sumie wygłosił ponad 1200 prelekcji, wykładów i konferencji w Polsce i za granicą.

ZOBACZ książki Ks. Waldemara Chrostowskiego

 

Ks. Bohdan Dutko MS (urodzony 18 listopada 1962 w Bożęcinie) - Kapłan zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie na Papieskiej Akademii Teologicznej. Następnie studiował w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim. Pełnił posługę duszpasterza akademickiego rzeszowskiego Wieczernika. Jest redaktorem naczelnym czasopisma La Salette - Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej. Prowadzi liczne rekolekcje i katechezy.

Ks. Krzysztof Kralka (urodzony 5 listopada 1980 roku w Kielcach) - Pallotyn, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i Moderator Generalny Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Prowadzi zespół i stronę internetową Razem za Jezusem. Rekolekcjonista, autor wielu konferencji i homilii, które cieszą się popularnością również w Internecie. Na jego Msze i kazania przychodzą rzesze studentów w Lublinie, a jeszcze większe tłumy gromadzą prowadzone przez niego Msze z posługą uzdrowienia i Wieczory Chwały.

ZOBACZ książki Ks. Krzysztofa Kralki

Ks. Mirosław Maliński (urodzony w Krotoszynie) – Ksiądz katolicki. Spędził 4 lata we wspólnocie Taize, gdzie odkrył swoje kapłańskie powołanie. Obecnie jest duszpasterzem akademickim archidiecezji wrocławskiej w Maciejówce i rektorem kościoła św. Macieja. Zwany przez studentów „Maliną”. Stworzył portal 2ryby.pl, gdzie można odnaleźć ciekawe katechezy i kazania jego autorstwa. Znany z prowadzenia, cieszących się szczególną popularnością, kursów przedmałżeńskich. Autor kilku książek. Prowadzi liczne rekolekcje.

ZOBACZ książki Ks. Mirosława Malińskiego

Ks. Michał Olszewski SCJ (urodzony w 1982 roku w Laskowej) – Ksiądz katolicki, sercanin, dyrektor grupy medialnej Profeto, egzorcysta diecezji kieleckiej, ewangelizator, związany z Odnową w Duchu Świętym, znany kaznodzieja. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień. Autor książek i wielu artykułów. Rekolekcjonista, który głosi kazania i konferencje w Polsce i poza jej granicami. Prowadzi Msze św. z modlitwą o uzdrowienie. W 2016 roku mianowany przez papieża Franciszka na Misjonarza Miłosierdzia.

ZOBACZ książki Ks. Michała Olszewskiego

Ks. Remigiusz Recław SJ (urodzony 22 kwietnia 1977 roku na Pomorzu) – jezuita, dyrektor i duszpasterz łódzkiego ośrodka Odnowy w Duchu Świętym i zespołu Mocni w Duchu. Redaktor dwumiesięcznika Szum z nieba. Ceniony kaznodzieja i spowiednik. Autor kilkunastu książek i wielu artykułów. Posiada własną stronę internetową. Prowadzi liczne rekolekcje charyzmatyczne i głosi konferencje w kraju i poza granicami. Jak sam mówi: pragnie, by Jezus był coraz bardziej znany i kochany.

Ks. Jacek „Wiosna” Stryczek (urodzony 25 maja 1963 roku w Libiążu) – Ksiądz katolicki, duszpasterz akademicki, prezes Stowarzyszenia Wiosna. Jest duszpasterzem Ludzi Biznesu i Wolontariatu w Małopolsce. Realizuje projekty Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości, które zataczają coraz większe kręgi. Laureat wielu nagród. Felietonista, m.in. Naszego Dziennika. Prowadzi rekolekcje i głosi konferencje. Znany z otwartości i oryginalnych pomysłów ewangelizacyjnych.

Ks. Wojciech Węgrzyniak SAC (urodzony 21 marca 1973 roku w Niedzicy) – Ksiądz katolicki, doktor nauk biblijnych, wykłada Stary Testament na Papieskim Uniwersytecie Teologicznym w Krakowie. Jest autorem wielu książek, publikacji naukowych, publicystycznych i poetyckich. Prowadzi swoją stronę internetową wegrzyniak.com. jest znanym i cenionym rekolekcjonistą i kaznodzieją.

Ks. Józef Augustyn SJ (urodzony 21 marca 1950 roku w Ołpinach) – Jezuita, profesor Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianium w Krakowie, redaktor naczelny kwartalników Życie duchowe i Pastores. Autor przetłumaczonych na kilka języków ponad pięćdziesięciu książek i wielu artykułów z dziedziny pedagogiki chrześcijańskiej, duchowości oraz katechetyki. Zangażowany przez Komisję Episkopatu Polski ds. Wychowania Katolickiego, jak również przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w tworzenie programu wychowania prorodzinnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jeden z organizatorów corocznego Kursu Duchowości Ignacjańskiej. Znany i ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy. Pracował m.in. jako animator rekolekcji w Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach – Dziedzicach i w Centrum Duchowości w Częstochowie.

Antonello Cadeddu (urodzony w 1952 roku w Sardynii) – Włoski ksiądz katolicki, ewangelizator, misjonarz w pełnych nędzy slumsach w Brazylii, kaznodzieja, charyzmatyk, założyciel wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, która obecnie istnieje w 36 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi oraz ewangelizacja. Autor książek i publikacji. Wraz z kapłanem, ojcem Enrique Porcu, jeżdżą po całym świecie głosząc Ewangelię i posługując. Prowadzone przez nich rekolekcje i modlitwy o uzdrowienie, podczas których Bóg działa liczne cuda, przyciągają tłumy.

Ks. Marek Dziewiecki (urodzony 3 lipca 1954 r. w Radomiu) – Ksiądz katolicki, doktor psychologii, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej z zakresu wychowania do życia w rodzinie, krajowy duszpasterz powołań, wicedyrektor Europejskiego Centrum Powołań i dyrektor radomskiego telefonu zaufania. Autor kilkudziesięciu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień oraz wielu artykułów, a także audiobooków. Prowadzi własną stronę internetową marekdziewiecki.com. Spotyka się z uczniami szkół średnich i wyższych uczelni, gdzie radzi jak wygrać życie. Głosi liczne rekolekcje i konferencje.

Ks. Piotr Glas (urodzony w Rabce) – ksiądz katolicki, egzorcysta diecezji katolickiej w Portsmouth na południu Anglii, gdzie posługuje już od 20 lat. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Rekolekcjonista, którego kazania i konferencje przyciągają rzesze Polaków. Ostrzega jak uchronić się przed duchowymi zagrożeniami oraz jak walczyć z szatanem. Jego rekolekcji internetowych wysłuchało już setki tysięcy internautów. Znany z ogromnego kultu Matki Bożej. Zachęca do odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Związany z Medjugorje, gdzie często bywa.

Wojciech Jędrzejewski OP (urodzony 27 marca 1968 roku) – Dominikanin, warszawski duszpasterz młodzieży i duszpasterz akademicki w Łodzi. Wykładał teologię pastoralną oraz katechetykę w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Ojców Dominikanów w Krakowie. Publicysta Tygodnika Powszechnego, Więzi, Znaku, Gazety Wyborczej i Życia. Współtwórca serwisu internetowego Mateusz. Znany jako prowadzący programu Rozmównica w religia.tv i Boska Uczta w internetowej telewizji Boska TV. Pracował również w Radiu Plus. Ceniony rekolekcjonista, obecnie pracuje w ośrodku kaznodziejskim.

Michał Legan OSPPE (urodzony w 1979 roku) – Paulin, doktor teologii pastoralnej. Zanim został księdzem studiował filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował w Redakcji Programów Katolickich Telewizji Kraków. Nakręcił Dwa filmy dokumentalne zrealizowane samodzielnie. Pomysłodawca, twórca i dyrektor Studenckiego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Krakowie. W tym samym okresie autor trzech spektakli teatralnych prezentowanych wielokrotnie na placach i w zabytkowych przestrzeniach Krakowa (m.in. na dziedzińcu Collegium Maius UJ), Delegat Konferencji Episkopatu Polski na Forum Młodzieży (Rzym, organizator: Papieska Rada ds. Świeckich) oraz Delegat Uniwersytetu Jagiellońskiego na Forum Najstarszych Uniwersytetów Europy (Uniwersytet La Sapienza w Rzymie). Posiada własną stronę internetową legan.eu. Współpracuje z innymi portalami m.in. profeto.pl i orygenes.pl. Autor książek i artykułów oraz kanału na YouTube, gdzie komentuje Słowo Boże. Rekolekcjonista i kaznodzieja.

Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski (urodzony 20 kwietnia 1965 roku w Rypinie) – Ksiądz katolicki, proboszcz parafii Winnica. Związany z Ruchem Światło – Życie i Odnową w Duchu Świętym. Autor kilku publikacji m.in. Praktyczny Kurs Modlitwy, Rachunek sumienia dla każdego i Cztery kroki do miłości dla tych, którzy chcą pogłębić relacje z Bogiem. Po za publikacjami prowadzi także blog w którym wypowiada się na wiele aktualnych wydarzeń z życia kościoła i społeczeństwa. Rekolekcjonista i kaznodzieja. Jego internetowe rekolekcje i konferencje cieszą się coraz większą popularnością. Znany z bezpośredniości i oryginalnego stylu.

Tomasz Nowak OP (urodzony w 1971 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim) – Dominikanin, przeor klasztoru dominikańskiego w Łodzi. Wykłada homiletykę w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. Był duszpasterzem młodzieży szkół średnich, submagistrem nowicjatu oraz duszpasterzem muzyków w Poznaniu, gdzie stworzył inicjatywę Wielbienia, której owocem są prowadzone od kilku lat rekolekcje Na fali wielbienia. Pasjonat muzyki jazzowej – gdy mieszkał w poznańskim klasztorze, zainicjował Zaduszki Jazzowe. Znany i ceniony rekolekcjonista. Jego kazania i konferencje cieszą się popularnością także w Internecie.

Krzysztof Pałys OP (urodzony w 1979 roku w Sanoku) – Dominikanin, był duszpasterzem grupy charytatywnej Szpunt oraz osób dorosłych związanych z mszą świętą 12-tką o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego OP. Po święceniach pracował w Szczecinie jako duszpasterz młodzieży i kapelan onkologicznego szpitala dziecięcego oraz opiekun Domowego Kościoła. Duszpasterz powołań dominikańskich. Publicysta czasopism List, W drodze, Oremus, autor książki Ludzie 8 dnia. Autostopem do Matki Teresy. Wraz ze swoimi współbraćmi przejechał autostopem prawie 20 tys. km, odwiedzając siedemnaście krajów. Znany rekolekcjonista i kaznodzieja. Jest przekonany, że od kiedy Jezus zwyciężył śmierć dla człowieka nie ma już sytuacji przegranych.

Ks. Krzysztof Porosło (urodzony 28 lipca 1988 w Szczucinie) – Ksiądz katolicki, w trakcie studiów doktoranckich z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. Animator liturgiczny Ruchu Światło-Życie, współorganizator rekolekcji liturgicznych Mysterium fascinans. Współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym oraz portalami liturgia.pl, profeto.pl i benedeo.pl. Publicysta Tygodnika Katolickiego Niedziela,  miesięczników List, Biblia krok po kroku, Msza Święta oraz Żywe Słowo. Autor i redaktor 15 książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym. Posiada własną stronę internetową baptysterium.pl. Rekolekcjonista, który w swoich homiliach i katechezach kładzie nacisk przede wszystkim na rozwijaniu i coraz głębsze urzeczywistnianiu łaski chrztu.

Ks. Grzegorz Strzelczyk (urodzony w 1971 roku w Piekarach Śląskich) – Ksiądz katolicki, doktor teologii, chrystolog. Adiunkt i kierownik Pracowni Komputerowej w Zakładzie Teologii Dogmatycznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz prodziekan ds. nauki tegoż Wydziału. Był redaktorem prowadzącym czasopisma Teologia w Polsce. Obecnie sekretarz II Synodu Archidiecezji Katowickiej i dyrektor Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Katowickiej. Członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków, Laboratorium Więzi. Współzałożyciel i współpracownik kanału boska.tv. Posiada własną stronę internetową oraz bloga strzelczyk.edu.pl. Pracuje w Radiu eM. Fotograf, publicysta, autor książek i artykułów naukowych. Prowadzi liczne konferencje, wykłady i rekolekcje.

Józef Witko OFM – Franciszkanin, znany ewangelizator, rekolekcjonista i kaznodzieja. Należy do ruchu charyzmatycznego. Od ponad dziesięciu lat odprawia w różnych miejscach w kraju Msze św. w intencji chorych z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe, w których w ciągu roku uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób. Autor wielu książek i publikacji, które cieszą się wielką popularnością.

Daniel Wojda SJ (urodzony w Łowiczu) – Jezuita, studiował filozofię na Akademii Filozoficzno – Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Zaangażowany w prowadzenie rekolekcji ignacjańskich dla młodzieży – Szkoła Kontaktu z Bogiem. Rekolekcjonista i kaznodzieja.

Ks. Krzysztof Wons SDS (urodzony w 1959 roku w Rudzie Śląskiej) - Salwatorianin, doktor teologii duchowości, ojciec duchowny  w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie. Od 1997 r. dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. redaktor naczelny Zeszytów Formacji Duchowej oraz dyrektor Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych organizowanej przy Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa. Wykładowcą teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów. Autor wielu książek, publikacji i audiobooków. Propagator rozważania Słowa Bożego metodą lectio divina. Ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy.

 

Siostry zakonne:

Anna Maria Pudełko AP (urodzona w Krakowie) – siostra należąca do zakonu apostolinek, Instytutu Królowej Apostołów dla powołań. Psychopedagog powołania. Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Prowadzi różnego rodzaju rekolekcje, wykłady i warsztaty, również w sieci. Współpracuje z portalem stacja7.pl. Znana ze swojej otwartości, życzliwości i uśmiechu.

Małgorzata Chmielewska – siostra zakonna, przełożona Wspólnoty Chleb Życia. Odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Pracowała jako katechetka z niewidomymi dziećmi w Laskach i w duszpasterstwie niewidomych w Warszawie. Tworzy i prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek oraz noclegownie dla bezdomnych. Osoby wykluczone próbuje przywrócić do społeczności poprzez stworzenie dla nich miejsc pracy. W tym celu tworzy specjalne manufaktury, w których pracują osoby bezdomne i chore. Wyroby są sprzedawane w sklepach lub przez Internet. Autorka bloga, książek i artykułów. W swojej działalności nieustannie podkreśla, że musimy być wrażliwi na los drugiego człowieka.

 

Świeccy:

Jacek Pulikowski (urodzony 14 kwietnia 1952 roku w Lubrańcu) – mąż i ojciec trojga dzieci. Zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin. Wspólnie z żoną Jadwigą prowadzi poradnię małżeńską, w której pomaga małżeństwom przeżywającym kryzys, prowadzi kursy przedmałżeńskie oraz uczy młodzież jak przygotować się do małżeństwa. Razem z przyjaciółmi założycielem i wieloletnim Prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej. Przez dwie kadencje był świeckim audytorem Rady do spraw Rodziny Episkopatu Polski. Autor książek i artykułów. Posiada własną stronę internetową. Uczestniczy w wielu audycjach i programach telewizyjnych. Jeździ po całym kraju ze swoimi wykładami i konferencjami. Znany z życzliwości i poczucia humoru.

Wanda Półtawska (urodzona 2 listopada 1921 roku w Lublinie) – polska lekarka, doktor nauk medycznych i specjalista psychiatrii, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej. Więziona w niemieckim obozie koncentracyjnym. Odznaczona Orderem Orła Białego. Przyjaciółka Jana Pawła II. Adiunkt w Klinice Psychiatrycznej Akademii Medycznej w Krakowie, wykładowca medycyny pastoralnej, pracownik Poradni Wychowawczo – Leczniczej przy Katedrze Psychologii UJ. Twórca i dyrektor Instytutu Teologii Rodziny. Wykładowca w Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Autorka książek i publikacji naukowych. Żona i matka czterech córek. Prowadzi konferencje i wykłady m.in. o miłości, małżeństwie i rodzinie.

Arkadio (Arkadiusz Zbozień, urodzony w 1990 roku w Nowym Sączu) – polski raper, ewangelizator, autor kilku płyt, autiobooka i książek. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching. Pomysłodawca ogólnopolskiej akcji Rób to co kochasz. Nawrócony w wieku 17 lat, pokonał depresję, a obecnie jest szczęśliwym mężem i ojcem. Koncertuje w Polsce i za granicą. Prowadzi rekolekcje. Podróżuje także z wykładami zachęcającymi do codzienności według maksymy: Rób to, co kochasz, której sam jest ambasadorem i najlepszym przykładem.

Monika i Marcin Gajdowie – małżeństwo z 25-letnim stażem, rodzice czwórki dzieci, mieszkają w Bolechowie koło Szczecina. Psychoterapeuci. Marcin jest duchownym Kościoła Katolickiego tzw. diakonem stałym, lekarzem i teologiem, a Monika pedagogiem ogólnym i specjalnym. Autorzy książek, artykułów i audiobooków. Posiadają własną stronę internetową gajdy.pl oraz sklep internetowy. Prowadzą Chrześcijańską Terapię Integralną. Głoszą konferencje i prowadzą rekolekcje, m.in. dla małżeństw.

Tomasz Adamski – bloger, vloger, początkujący publicysta z zakresu życia Kościoła. Student teologii. Wraz z Mateuszem Ochmanem od 2012 do 2015 roku na swoim vlogu Bez imprimatur nagrywali kolejne odcinki, w których komentowali tematy i kwestie religijne, związane z wiarą i Kościołem. Obecnie Tomasz tworzy na kanale YouTube swój autorski program pt. Spam. Wspólnie z Mateuszem Ochamanem był prowadzącym oficjalnych rekolekcji Światowych Dni Młodzieży Dla nas i całego świata w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Mateusz Ochman – bloger i youtuber, redaktor portalu stacja7.pl. Wraz z Tomaszem Adamskim od 2012 do 2015 roku na swoim vlogu Bez imprimatur nagrywali kolejne odcinki, w których komentowali tematy i kwestie religijne, związane z wiarą i Kościołem. Obecnie Mateusz prowadzi na kanele YouTube swój własny program Brzytwa Ochmana. Wspólnie z Tomaszem Adamskim prowadził oficjalne rekolekcje Światowych Dni Młodzieży Dla nas i całego świata w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Grzegorz Górny – (urodzony 30 marca 1969 roku) - Dziennikarz i publicysta. Twórca kwartalnika Fronda i programu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Obecnie redaktor naczelny Frondy oraz publicysta tygodnika W sieci i Programu 3 Polskiego Radia. Prowadzi swój kanał na YouTube. Autor kilku książek. Mąż i ojciec pięciorga dzieci.

Tomasz Szambelan – 24-letni pochodzący ze Szczecina youtuber. Prowadzący, jak sam mówi: w luźny sposób, bez zbędnej spiny, kanał Oścista Ryba, w którym porusza zagadnienia i odpowiada na pytania dotyczące Pisma Świętego i wiary. Czy Biblia dyskryminuje kobiety? Czy Bóg tworzy zło? Czy Jezus jest prawdziwym Mesjaszem? – to tylko kilka tytułów stworzonych przez niego filmów ewangelizacyjnych.

Mikołaj Kapusta – youtuber, prowadzi kanał Dobra Nowina oraz stronę internetową o tej samej nazwie. Student teologii i członek Odnowy w Duchu Świętym. Poprzez swoją internetową ewangelizację chce przyciągać ludzi do Słowa Bożego, pomagać ludziom w nawiązaniu kontaktu z Bogiem i udowodnienie światu, że kwestie wiary interesują również ludzi świeckich i młodych. Jeden z organizatorów corocznych Rekolekcji na Wyspie na Kaszubach.

loading