Ogłoszenia /

Tygodnie: I, II, III, IV, T7 /

Powrót
Wydarzenie: rekolekcje
Miejscowość: Zakopane
Województwo: małopolskie
Termin: 01.12.2018 - 09.12.2018
Godzina: 00:00 - 00:00
Koszt: płatne
Cena: 720.00zł za całe wydarzenie
Specyfika wydarzenia: Rekolekcje ignacjańskie
E-mail: gorka@jezuici.pl
Tygodnie: I, II, III, IV, T7
Rekolekcje trwają osiem dni. Program dnia zawiera m.in.:

dwa wprowadzenia do modlitwy
cztery medytacje odprawiane indywidualnie
konferencję tematyczną
Eucharystię
rachunek sumienia
rozmowę z kierownikiem duchowym
Dający Ćwiczenia towarzyszy rekolektantowi przez codzienną rozmowę, w której dokonuje się refleksja nad przebiegiem Ćwiczeń. Istotną rolę w procesie Ćwiczeń odgrywa skupienie wewnętrzne i zgoda na całkowite milczenie.

Rekolekcje rozpoczynają się o godz 14:00, a kończą o godz. 12:00. Na miejscu zapewniamy wyżywienie oraz pokoje z łazienką, pościelą i ręcznikami. Pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18:00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, obuwie do chodzenia w budynku.

T7 – Uczucia Jezusa – o. Dariusz Wiśniewski SJ

Wszystko, co Chrystus przeżył, czynił po to, abyśmy mogli przeżywać to w Nim i aby On przeżywał to w nas. „Przez Wcielenie swoje Syn Boży zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem”(Gaudium et spes, 22). Jesteśmy powołani do tego, by stawać się coraz bardziej jedno z Nim. Jako członkom swego Ciała daje On nam udział w tym, co przeżył w ludzkim ciele dla nas i jako nasz wzór (Katechizm KK, 521). Podczas Ćwiczeń będziemy kontemplować Jezusa przeżywającego różne uczucia i uczyć się od Niego, jak korzystać z własnych emocji dla uświęcenia nas i naszych bliźnich.
loading