Ogłoszenia /

Tygodnie: I, II, III, IV, T3 /

Powrót
Wydarzenie: rekolekcje
Miejscowość: Zakopane
Województwo: małopolskie
Termin: 29.12.2018 - 06.01.2019
Godzina: 00:00 - 00:00
Koszt: płatne
Cena: 720.00zł za całe wydarzenie
Specyfika wydarzenia: Rekolekcje ignacjańskie
E-mail: gorka@jezuici.pl
Tygodnie: I, II, III, IV, T3
Rekolekcje trwają osiem dni. Program dnia zawiera m.in.:

dwa wprowadzenia do modlitwy
cztery medytacje odprawiane indywidualnie
konferencję tematyczną
Eucharystię
rachunek sumienia
rozmowę z kierownikiem duchowym
Dający Ćwiczenia towarzyszy rekolektantowi przez codzienną rozmowę, w której dokonuje się refleksja nad przebiegiem Ćwiczeń. Istotną rolę w procesie Ćwiczeń odgrywa skupienie wewnętrzne i zgoda na całkowite milczenie.

Rekolekcje rozpoczynają się o godz 14:00, a kończą o godz. 12:00. Na miejscu zapewniamy wyżywienie oraz pokoje z łazienką, pościelą i ręcznikami. Pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18:00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, obuwie do chodzenia w budynku.


T3 – Jezus, który nas uzdrawia (Łk) – o. Dariusz Piórkowski SJ

W Ewangelii według św. Łukasza uczniowie są świadkami 12 cudów – uzdrowień. Poprzez te znaki Jezus budzi i kształtuje w nich żywą wiarę w Boga. „Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy” – powiada Chrystus i w ewangeliach bardziej chwali wiarę ludzi niż ich wzorowe postępowanie. Dlatego przychodzą do Niego chorzy, grzesznicy, niedoskonali, którzy są jednak zdolni do wiary. Nieskazitelność moralna nie jest bowiem warunkiem uzdrowienia, lecz ufność w moc Bożą, od której zaczyna się proces wewnętrznej przemiany rodzącej właściwe uczynki. Podczas rekolekcji spróbujemy w świetle uzdrowień przyjrzeć się naszym wyobrażeniom o wierze i bardziej otworzyć się na działanie Pana, który leczy nasze dusze i ciała.
loading