Ogłoszenia /

"Pustelnia" /

Powrót
Wydarzenie: rekolekcje
Miejscowość: Jurgów
Województwo: małopolskie
Termin: 18.06.2024 - 27.06.2024
Godzina: 14:00 - 10:00
Koszt: płatne
Cena: 1400.00zł za całe wydarzenie
Nr telefonu: 728705470
Specyfika wydarzenia: Rekolekcje ignacjańskie
Strona WWW: https://cadr.redemptor.pl/brzegi/wydarzenia/pustelnia-1/
E-mail: brzeryn23a@gmail.com
"Pustelnia"
Czym jest cisza? Czy jest tylko przejściowym brakiem dźwięków? Czy – jak cisza na morzu – brakiem również innych bodźców? I czy w ogóle cisza jest jedynie brakiem? Czy też można ją określić pozytywnie – np., by przytoczyć znaną formułę Norwida: „cisza jest głosów-zbieraniem”? Przede wszystkim Bożych głosów.

W dzisiejszym świecie, pełnym niepokoju, wrzawy, hałasu, zabiegania, natłoku informacji i ciągłej komunikacji, która sięga granic absurdu, tak bardzo potrzebne są miejsca na zatrzymanie, miejsca osobne, gdzie każdy może odpocząć, odsunąć się od światowego pędu, zatrzymać i spojrzeć z innej perspektywy na to, czym żyjemy na co dzień, a nade wszystko doświadczyć ciszy i radości spotkania z Najwyższym. Jednym z takich miejsc, ukrytym w lesie, pod szczytami tatrzańskimi, jest Rynias. Przyjedź! Serdecznie zapraszamy! Po co? Aby znów powrócić do tego świata, w którym toczy się nasze życie i wypełnia się nasze powołanie. Oczyszczonym i uświęconym spotkaniem z Bogiem, który przemawia w ciszy.

Jeżeli nie zrozumiesz milczenia, nigdy nie zrozumiesz znaczenia słów – parafraza motta umieszczonego na drodze do pustelni św. Szarbela z Libanu.
loading