Ogłoszenia /

Modlitwa Jezusowa /

Powrót
Wydarzenie: spotkanie modlitewne
Miejscowość: Gryżyna
Województwo: lubuskie
Termin: 26.10.2018 - 28.10.2018
Godzina: 17:00 - 12:00
Cykliczne: trzy razy w roku
Koszt: płatne
Cena: 260.00zł za całe wydarzenie
Nr telefonu: 660533008
Specyfika wydarzenia: Rekolekcje i sesje weekendowe
Strona WWW: http://anapausis.pl/anapausis/strona/10,modlitwa-Jezusowa.html
E-mail: medytacje@anapausis.pl
Kierownik duchowy: o.Maksymilian Nawara OSB
Kierownik świecki: Dariusz Hybel
Plakat: Modlitwa Jezusowa
Modlitwa Jezusowa
Dlaczego Modlitwa Jezusowa właśnie tu?

Sesje Modlitwy Jezusowej w Gryżynie odbywają się w duchu praktyki wypracowanej w Ośrodku Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu. Nawiązują do starożytnej chrześcijańskiej tradycji modlitwy monologicznej. Polega ona na powtarzaniu jednego krótkiego wezwania - formuły modlitewnej. Dzięki niej uczymy się - jak mówili Ojcowie Pustyni - nieustannego trwania w Obecności Bożej.

Zasadniczymi elementami sesji jest medytacja siedząca, metanie (pokłony), praca, konferencja. Podczas tej wspólnej praktyki duchowej odmawiana jest również - trzy razy dziennie - modlitwa brewiarzowa. Dopełnieniem sesji medytacyjnej jest Msza św. w sobotę wieczorem.

Niemniej jednak praktyka medytacyjna w Ośrodku Anapausis w Gryżynie ma swoją wyjątkową, unikalną jakość. Odbywa się ona w naturze - w przepięknym lesie położonym nad jeziorem. Siła medytacji wzmacniana jest bezpośrednim doznaniem przyrody. Z tej racji, że podczas odosobnienia obowiązuje milczenie, siła tego doświadczenia potrafi być zadziwiająca.

Na sali medytacyjnej panuje niemal absolutna cisza. Jej doświadczenie może być tak mocne, że aż chciałoby się powiedzieć: ta Wielka Cisza... Nie ma tu odgłosów ludzkiej krzątaniny, ani dźwięków rzeczy ani samochodów przejeżdżających w oddali. Nawet zwierzęta wydają się... milczeć.

Każdy uczestnik sesji mieszka sam - w domku lub własnym pokoju. To czas szczególnego odosobnienia. Ono potrafi ujawnić podstawową prawdę życia duchowego: nie możesz uciec od siebie. Możesz jednak pozwolić się przemienić. Misterium medytacji niesionej milczeniem obejmuje więc także czas poza formalną, wspólną praktyką siedzącą.

Podczas sesji odbywa się również godzinny spacer medytacyjny. Jego trasa wyznacza piękno natury na lokalnym szlaku, który wspólnie pokonujemy. Pozwalamy przemawiać stworzeniu. Wielcy chrześcijańscy nauczyciele duchowi kierowali się ważną intuicją - doceniali przyrodę, znając jej kojącą wartość.

Praktyka medytacyjna w Ośrodku Anapusis w Gryżynie to przestrzeń ciszy, milczenia, modlitwy, odosobnienia a zarazem misterium życia wspólnego "bez zbędnych słów". To czas uczenia się trwania w miłującej, adoracyjnej Bożej Obecności.
loading