Czytelnia /

Gadżety religijne? Gadżety chrześcijańskie? Po co to komu? /

Powrót
sobota 28 styczeń 2017, 1 rok temu

Gadżety religijne? Gadżety chrześcijańskie? Po co to komu?

gadżety religijne.jpg (61 KB)

Gadżety religijne? Gadżety chrześcijańskie? Po co to komu?

W czasach, w których obecnie żyjemy, możemy bez wahania mówić o gadżetomanii. W naszym domu często zalegają przeróżne bransoletki, magnesy, kubki, długopisy i T-shirty. Wszystko po to, aby zaznaczyć swój własny styl, ale też podążać za panującym akurat trendem. Często są one także ciekawym pomysłem na prezent. Będąc na wycieczce w górach czy nad morzem, wielu z nas wybierze jako pamiątkę kubek ze zdjęciem Giewontu albo magnez na lodówkę z widokiem zachodu słońca nad morzem. Często wiele z tych drobiazgów zalegających w naszych domach kojarzy się nam z konkretnym miejscem, osobą bądź wydarzeniem.

     Nikogo nie zdziwi fakt, iż coraz bardziej popularne stają się także gadżety religijne. Możemy je znaleźć w asortymencie wszystkich sklepów z dewocjonaliami, księgarniach i innych punktach, w których dostępne są przedmioty związane z kultem religijnym. Gadżety religijne możemy dostrzec na co dzień – chociażby „rybkę” na samochodzie, która mówi nam o wierze kierowcy, brelok do klucza ze św. Krzysztofem, kubek na kawę z nadrukiem tekstu z Biblii, notes na którego okładce znajduje się zdjęcie św. Jana Pawła II czy też płócienna torba z naszytym motywem religijnym.

     Po co nam gadżety religijne? Czy to tylko „efekciarstwo” jak mówią niektórzy? Nie, to jedna ze współczesnych form dawania świadectwa swojej wiary w Boga. Skoro inni mogą manifestować swoje przywiązanie do ulubionego zespołu czy motta, według którego żyją, katolicy mają prawo do takiej formy dzielenia się wiarą i oddaniem Bogu. Ze swojego doświadczenia wiem, że takie gadżety religijne jak bransoletka – różaniec czy też długopis z cytatem z Pisma Św. mogę być świetną „przypominajką”. Kiedy w ciągu dnia, wykonując swoje codzienne drobnostki, zerkniemy na taką bransoletkę lub inny przedmiot, nasze myśli automatycznie biegną do Pana Boga. Św. Grzegorz powiedział: Trzeba przypominać sobie o Bogu, częściej niż oddychamy. Niech gadżety religijne pomogą nam w realizacji tego zadania oraz staną się formą naszego świadectwa wiary dawanego na co dzień w środowiskach, w których uczymy się, pracujemy i mieszkamy.

Opracowała: Magdalena Pawełczyk

Zobacz ciekawe dewocjonalia na:

chrzest, komunia,  dewocjonalia.jpg (47 KB)

 

loading